Dubové postele - DUB a jeho vlastnosti


Dubová postel – masivní dřevo

Dub je posvátný strom, který pokud stojí o samotě, vytváří košatou korunu z mohutných větví. Jeho plody se často používaly k pastvám dobytka. Pastva v dubovém lese hrála od nejstarších dějin významnou roli v zemědělských hospodářských systémech všude, kde byl rozšířen dub. Ovšem dub poskytoval potravu i lidem. V Řecku byly žaludy součástí základního jídelníčku, kdy se žaludy pražily a mlely do pečiva. V současnosti se dub vysazuje zejména pro okrasu a pro dřevo.

image

V mytologii byl dub často spojován s bohy. Spojitost si zasloužil s mocí nad počasím, zejména s bohem bouře a blesku. Dub je totiž silně elektricky vodivý, má hluboko zapuštěné kořeny a rád roste nad spodními prameny, a proto do něho skutečně blesk uhodí častěji nežli do jiných stromů. Bůh Zeus byl považován za boha dubu, ale dub byl zasvěcen i dalším bohům oblohy. Díky vládě dubu nad blesky se často používal ve válce. Ovšem dub sám není žádný bojovník. Společně s dlouhým seznamem ekonomického užitku má dub spíše pečovatelské a rodičovské vlastnosti a proto se hojně užívá v léčitelství. Kůra dubu obsahuje kyselinu tříslovou a přidává se do čaje proti průjmu, využívá se pro léčbu hemeroidů, ran a ekzémů. Odvar z žaludů a dubové kůry býval považován za vynikající protijed při otravě.

Naše dubové postele >>

Pevné dubové dřevo dříve sloužilo ke stavbě opevnění nebo bitevních lodí. Jeho pevnost a pečovatelská vlastnost dřeviny jsou hlavním důvodem, proč z něj vyrábět postele. Dubové postele jsou jedním slovem okouzlující a právem si taková postel zaslouží stejné pečovatelské a rodičovské vlastnosti jako DUB sám. Přírodní DUB má ušlechtilou kresbu textury dřeva, a proto jej většinou využíváme při výrobě nábytku v jeho přirozené barvě. Pokud se u konstrukce lůžka použije vhodná konstrukce spojů, může taková dubová postel být velice stabilním kusem nábytku, který bude složit i několika generacím. Postele značky „STACH“ jsou na základě znalostí přírodních materiálů, konstrukčně vytvořeny tak, aby pevnost a stálost lůžek, odpovídala charakteristice této výjimečně krásné dřeviny. Proto je tato značka postavena na základech pevnosti a stálosti lůžek, originálním designu a originální konstrukci. Pevná a stabilní postel byla, je a vždy bude nejdůležitějším kusem nábytku, který velmi zásadně dokáže ovlivnit kvalitu spánku a celkovou regeneraci těla.

D.Š.

image