Alergie - jak s ní spát?


ALERGIE je odraz našich prožitků

Imunita neboli obranyschopnost je charakterizována uzavíráním se před něčím. Denně přitom můžeme svoji obranyschopnost posílit, aniž budeme užívat nějaké medikamenty. Denně svoji imunitu oslabujeme zapojováním se do nevhodných debat, sledováním negativních zpráv v televizi a v novinách. Oslabená imunita a zasunutá vzpomínka ze špatného prožitku jsou spouštěčem ALERGIE. Alergičtí můžeme být na rodiče, na bratra či sestru, o kterou jsme v dětství nestáli, na zaměstnání, na určitou nepříjemnou činnost apod. Za vším stojí naše prožitky a naše myšlenky. To vše se naštěstí dá změnit anebo alespoň zmírnit. Proto nabízím malý návod jak zlepšit spánek alergikům.

image

Trpíte alergiemi a musíte si dávat velký pozor, jaké materiály se ve vašem okolí vyskytují? Zvýšenou pozornost byste měli věnovat vaší ložnici a především vašemu lůžku. Musíte si uvědomit, že postel je místo, kde trávíte nejvíce času, místo kde se má vaše tělo uvolnit, regenerovat a nasbírat potřebnou energii do dalšího dne. Proto je dobré sestavit si vaše lůžko z materiálů, které jsou pro vás příjemné, a nijak vašemu tělu neškodí. Ložnici takovou, která vám poskytne bezpečné útočiště a prostředí, ve kterém se budete cítit dobře, bezpečně a pro vaše tělo blahodárně. Spánek má posilovat a nikoliv naopak!!!

První věc, na kterou byste měli klást důraz při výběru antialergického lůžka je matrace. Matrace je totiž přímým styčným bodem s našim tělem. Důležitý je především materiál, z kterého se matrace skládá, jak její jádro, tak i její potah. Potah matrace by měl být snímatelný a pratelný aspoň na 60°C. Ideální je prát potah matrace dvakrát do roka. Nejvhodnější materiály pro jádro matrace jsou, HR pěna (studená pěna), která je antibakteriální a alergicky neutrální, nebo kvalitní přírodní LATEX, který je zdravotně nezávadný a vysoce odolný proti plísním, bakteriím, bez trvalých deformací, vhodný i pro lidi dlouhodobě upoutané na lůžko.

Další položkou na seznamu by měli být přikrývky a polštáře. Nejvhodnější náplň  je tzv. duté vlákno ve kterém se neusazují žádní roztoči ani jiné alergeny. Dobré je zvolit ložní soupravu, kterou lze prát při vysoké teplotě a tím ještě zmenšit pravděpodobnost výskytu různých mikroorganismů.

Nesmíme opomíjet ani konstrukci postele. Konstrukce by měla umožňovat volné proudění vzduchu, aby napomáhala provětrání matrace. V tomto směru musíme myslet také na kvalitní rošt, který může proudění vzduchu skrze matraci výrazně podpořit. Ideální materiál pro konstrukci postele je masivní, patřičně ošetřené dřevo.

Dřevěné postele jsou ideální volbou pro snadnou údržbu, kvalitní odvětrání lůžka a navíc spojené s pevností.

Nezapomínejme ovšem pracovat sami na sobě, naučme se úctě k lidem, být otevření, vstřícní a naše tělo bude mít vždycky dostatek energie. Kdo dává lásku, ten svým konáním přitahuje spíše ty, kteří mu za ni budou děkovat.