STACH - já a Feng Shui


„Člověk je živoucí manifestací toho, co se naučil.“
image

  Učení a poznávání, tvoření něčeho nového je prioritou mého života, což je navíc u mě velice silně ovlivněno mým osobním elementem DŘEVA.

    Vždy jsem rád tvořil, maloval, inspirovala mě práce se dřevem, dřevořezba a jakákoliv manuální práce, aniž bych kdy tušil, jaký vliv na mě a celkově na člověka má příroda a její energie.

    Prvních dvacet let svého života jsem prožil v drsné, ale krásné přírodě valašského kraje. Hluboké lesy, rozkvetlé louky, bezpočet lesních potůčků, studánek a vliv tohoto okolí ve mně silně zakořenil hluboký vztah k přírodě a jejich zákonitostem.

    Vztah k lesům a dřevu mě přivedl na studium dřevařské průmyslové školy nábytku. „Nic není náhoda“ a práce se dřevem a přírodními materiály mě díky studiu a nauce o dřevě dále provázela životem. Práce v pilařském průmyslu, stavby dřevostaveb, zakázková výroba nábytku, ale i vývoj nábytku mě naučil dívat se na přírodní materiály s velkým uznáním a respektem.

    Velkým mezníkem pro mě byla nabídka vedoucího pracovníka ve vývoji a výrobě čalouněných postelí. Postele se tak staly prioritou mé práce, ale také výzvou vytvářet něco výjimečného. Od roku 1995 tak z mé dílny vyšlo přes 150 modelů čalouněných lůžek specifické konstrukce a osobitého designu. V roce 1999 si čas a trh vyžádal celou řadu ca.40 modelů kovových lůžek, kombinovaných s masivním dřevem, což pro český trh byla úplná novinka.

    Vždy se snažím být o krůček vpředu, sledovat vývoj i v zahraničí a sledovat vývoj trendů, designu i konstrukcí. Intenzivně navštěvuji většinu veletrhů nábytku v Evropě a sleduji postupný vývoj, styl a konstrukci nábytkového průmyslu.

    Je až neuvěřitelné, jak lidé tvoří svá díla, design, konstrukci, aniž by tušili, jak silně jsou ovlivňováni přírodními energetickými vlivy. V roce 2003 skončila 40-ti letá vláda KOVU, který velmi silně ovlivnil i toto odvětví, stejně jako celkově architekturu. Týká se to jak materiálů, stylu i barev. Nyní jsme až do roku 2023 v 20-ti letí ZEMĚ a je to velice znát, jak se lidé vracejí k zemitým materiálům (kámen, hlína) a barvám. V architektuře se vracíme k hliněným stavbám, přízemním rodinným domkům, v oblibě jsou hnědé, oranžové a žluté odstíny.

     Ovšem nejzásadnější změny v mém životě zapříčinili až velmi silné zásahy do mého osobního života. Děkuji za tyto životní rány, které mě přivedli na zkoumání a studium alternativní léčby, holistické medicíny, Reiki, studiu Univerzity Nové doby (institut integrálních studií zaměřených na tělesné zdraví, emociální vyrovnanost, prohloubení myšlení a do sažení duchovního probuzení), až k Feng Shui, stavební biologii a 4. pilířům osudu.

    Studium Feng Shui (tradiční dle kompasu), mě upevnilo v mé vrozené jistotě o vlivu přírodních sil a materiálů na zdraví, vyrovnanost a štěstí člověka. Je úsměvné, jak spoustu těchto přírodních zákonitostí znali i naši předkové, ale naše generace na ně postupně zapomněly. Nyní chci co nejvíce propojit tyto zkušenosti v oblasti vývoje nábytku s praktikami Feng Shui a vytvořit tak velmi harmonický, plně funkční a kvalitní nábytek.  

    Přeji si, ať lidé opět naleznou cestu k přírodě, cestu k vlastnímu JÁ a ke štěstí. Snad k tomu budu i nápomocen.                                                

image

                                                                    Daniel Štach