Jak uplatnit Feng Shui na Vánoce


Milí čtenáři, o čínském umění Feng Shui jsme Vám již psali. Nyní Vám chceme napsat pár tipů, jak můžete Feng Shui používat i na Vánoce. Přece jen jsou Vánoce svátkem harmonie a klidu.image

 Úklid: Začneme předvánočním úklidem. Na tom si spousta z nás dá záležet mnohem víc, než u běžného úklidu přes rok. A je   to dobře! Podle Feng Shui blokuje nepořádek tok energie. Určitě znáte ten pocit, jak krásně Vám je v čistém uklizeném bytě.   Ne nadarmo se říká čisto doma, čisto v duši. Vyházejte staré nepotřebné a nepoužívané věci a dejte prostor věcem novým.

 Dekorace: I když máte dojem, že spousta Vánočních ozdob je velmi kýčovitá, na Vánoce si to můžete dovolit. Výzdoba může   být velmi bohatá, tím si zajistíme bohatství na další rok. Podle Feng Shui by měly být dekorace teplé - například oranžové a   zlaté, případně červené. Naopak bychom se měli vyhnout chladným barvám, jako je například modrá.

 Svíčky a světýlka: Světýlka na domech, stromech i obchodních centrech nejsou jen tak pro nic za nic. Světlo je symbolem   Vánoc a symbolem energie. Na Vánoce také zapalujeme doma různé svíčky a svícínky, jelikož přináší do našeho domova   teplo  a dávají nám pocit bezpěčí a jistoty. 

 Vánoční stromeček: I když si na výzdobu někdo nepotrpí, Vánoční stromeček má téměř každý. A proč zrovna jehličnatý   stromeček? Podle Feng Shui jsou totiž jehličnany symbolem dlouhověkosti. Stromeček se snažme opět nazdobit teplými   barvami. Děti samozřejmě potěší různé dobroty, ať už čokoládové nebo želové. A co je ten nejkrásnější okamžik? Když se   rodina sejde, stromeček nazdobí a poprvé jej rozsvítí.

Slavnostní oblečení: Přes rok doma chodíme v teplácích a pohodlném tričku a na Vánoce vytahujeme ze skříně vždy něco pěkného, slavnostního a vyjímečného. Čisté oblečení totiž podle Feng Shui umožňuje příchod něčeho nového. I přesto by mělo být slavnostní oblečení pohodlné, aby mohla energie proudit Vaším tělem. 

Vůně Vánoc: Vánoce máme spojené také s určitými vůněmi, které k nim samozřejmě neodmyslitelně patří. Každému připomíná jiná vůně Vánoce, například ji můžete mít spojenou se vzpomínkou z dětství nebo nějakým zážitkem. Mezi typické vánoční vůně patří například skořice, pomeranč, vanilka nebo hřebíček. Tyto vůně můžeme nasávat již při pečení vánočního cukroví. Nezapomeňte si zapálit i jemnou vonnou svíčku ve Vaší ložnici.

Jídelní stůl: Na Štědrovečerní večeři prostíráme stůl, který je podle Feng Shui velmi důležitý, jelikož symbolizuje rodinu, která by se u něho měla pravidelně scházet. Stůl by měl být pevný. Nezapomeňte vybrat vhodný ubrus, který by měl být v zemité barvě, jelikož k jídlu patří energie země. Podle Feng Shui budete potom lépe trávit. Jídlo servírujte do mís doprostřed stolu, aby si z nich mohli všichni nabírat. Podpoříte tak Vaše vztahy v rodině.