Jak se naladit na Vánoce


Možná to znáte. Ještě ani nezačal Advent a obchody jsou již zaplněné vánočními motivy, lidi šílí na vánočních nákupech a v televizi se točí jedna vánoční reklama za druhou. Vše už připomíná ten nejkrásnější čas v roce, ale na Vás vánoční atmosféra stále nepřichází? Zde máte pár tipů, jak se na Vánoce příjemně naladit a zároveň si tento čas užít nejlépe bez stresu a zbytečných honiček.

1) Zajděte si na vánoční trhy. Avšak ve dne! Nejlépe všední den. To je totiž na trzích nejméně lidí a vy si tak punč nebo medovinu vychutnáte bez dlouhých front a u stánků se nebudete tlačit mezi davy nadšených lidí.

2) Uvařte si doma svařené víno. Pokud se nedostanete na trhy, svařené víno zvládnete i doma a věřte, že jakmile Vám skořice s hřebíčkem a zkaramelizovaným vínem provoní domov, budete Vánocům zase o krok blíž.

3) Zapalte si doma svíčky. Svíčky k zimě a k Vánocům prostě patří. Nemusíte mít doma zrovna sbírku vánočních svícnů, stačí když pozapalujete pár čajových svíček a rozmístíte je po bytě. Pokud patříte mezi kutily a kutilky, určitě si dokážete vyrobit krásné vánoční svícny třeba ze zavařovacích sklenic. Na internetu najdete spoustu nápadů a zajistíte si tak originální dekorace, které jen tak někdo nemá.

image

4) Zajděte si do lesa. V lese je v zimě krásně, i když ještě není sníh. Zajděte si nastříhat pár větviček četiny do vázy, nasbírat pár šišek, které využijete na výzdobu nebo třeba doneste něco zvířátkům do krmelce.

5) Změňte si vyzváněcí tón na mobilu. V rádiu už vánoční písničky začínají pomalu, ale jistě hrát, ale pokud si nastavíte Vaši oblíbenou vánoční píseň i jako vyzváněcí tón v mobilu, při každém hovoru se Vám Vánoce samy připomenou. Jen pozor, abyste se do melodie nezaposlouchali a volající se tak s Vámi marně pokoušel spojit. Kromě vánoční melodie si nastavte jako úvodní plochu nějakou krásnou vánoční nebo zimní fotku.

6) Pusťte si Váš oblíbený vánoční film. Pokud víte, že na Štědrý den půjde spoustu hezkých nových pohádek, které chcete samozřejmě všechny vidět a Vy tápete, kam zařadíte Váš oblíbený vánoční film, který sledujete každoročně, udělejte si na něj čas už nyní. Nebudete tak pod tlakem ,,Co když ho nestihnu“, ale můžete si ho v klidu vychutnat například první adventní neděli nebo prostě tehdy, jakmile na něj budete mít náladu.

7) Vzpomeňte si na tradice a zvyky. Zvyky a tradice nemusíte dodržovat jen na Štědrý den. Vzpomeňte si na své dětství a na tradice a zvyky, které jste dodržovali jako malé děti. Co máte spojené s vánočním časem? Je to vůně mandarinek a pomerančů? Nakupte je. Nebo vzpomínky na bruslení na rybníce? Zajděte si alespoň na kluziště. Každý máme s Vánocemi spojené jiné vzpomínky, stačí je jen najít a oprášit.ít náladu.