Výběr povlečení pro Vaši ložnici


Už jste se prokousali výběrem vysněné postele, správné matrace, pohodlného polštáře, ale ještě nevíte, jaké vybrat povlečení? Nejprve se zamyslete, co od povlečení očekáváte. Na trhu je řada druhů a každé má jiné parametry a jiné výhody.

Bavlněné povlečení: Bavlna je klasika a rádi po ní sáhneme, jak co se oblečení týká, tak při výběru povlečení. I přesto, že je bavlněné povlečení náročnější na údržbu, jelikož se musí žehlit, stále patří k nejoblíbenějším. Je totiž velmi příjemné na pokožku, prodyšné a měkké. Bavlněné povlečení doporučujeme prát do cca 60 stupňů.

image

Saténové povlečení: Zde si můžeme vybrat ze dvou druhů. A to z lesklého saténu a bavlněného saténu. Lesklý satén je  vyroben z polyesteru a vysoký lesk působí velmi luxusně. Toto povlečení je ale chladivé, proto pro některé zimomřivé povahy  nemusí být úplně vhodnou volbou. Zde je možné zvolit spíše bavlněný satén, který je příjemnější na dotek, ale i hřejivější.  Saténové povlečení doporučujeme prát na nižší teploty.

Damaškové povlečení: Potrpíte si na přepych a kvalitu? Pokud opravdu milujete luxus a cena není hlavním kritériem při  výběru povlečení, sáhnout můžete po damašku. Jedná se o hustě tkanou bavlněnou látku s vytkanými vzory s hedvábným  leskem.

Krepové povlečení: Krep je velmi praktický materiál, jelikož jej nemusíte žehlit a ušetříte tak spoustu času. Vyrábí se ze 100% bavlny, na dotek však nemusí být každému příjemný. Je měkký, pružný i prodyšný. Krepové povlečení patří v levnějším variantám a dá se sehnat za velmi příznivou cenu. 

Flanelové povlečení: Flanelové povlečení je úžasnépro chladné zimní měsíce a to díky jeho hřejivému účinku. Flanelové   povlečení se vyrábí ze 100% kvalitní bavlny. Při výrobě se používá hustě tkaná látka o vyšší gramáži. Flanelové povlečení také  dobře izoluje teplo, proto ho například na Vánoce jistě pod stromečkem oceníte.

Mikroplyš a mikroflanel: oba typy tohoto povlečení se těší v posledních letech velké oblibě u mnoha lidí. Jedná se o  příjemnou tkaninu ze 100% polyesteru, připomínající hedvábí. Jeho přednosti jsou hebkost a měkkost a také praktičnost,  jelikož tyto typy povlečení se nežehlí. Krásné výrazné barvy si zachovávají velmi dlouho i po několika vypráních. Mikroflanel je ještě o něco jemnější, než mikroplyš a pokud ulehnete večer do postele s tímto povlečením, připadáte si, jako by Vás objímal velký plyšový medvěd.

Druhů povlečení je tedy mnoho a my doporučujeme mít ve Vaší skříni od každého druhu nějaké :-)