Pes do postele - Ano nebo Ne


image

Každý majitel chlupatého mazlíčka byl již před koupí postaven před důležitou otázku. Pustit ho do postele nebo ne? Tato otázka dělí spoustu párů na dva tábory. Ti, kteří psa do postele za žádnou cenu nepustí a ti druzí, kteří se chtějí ke svému živému plyšáčkovi tulit i v noci. Obě varianty mají pro i proti. Pojďme si to shrnout.

Nejčastějším argumentem, proč psa do postele nepustit jsou chlupy. Postel je prostě místo, kde chceme mít čisto. Sáhněme si ale do svědomí. Kolikrát se Vám stalo, že při romantické snídani v posteli jste rozlili trochu kakaa nebo Vám jahodová marmeláda ukápla na polštář? Navíc, některá psí plemena ani nelínají. A pokud se na to podíváme pozitivně, alespoň se donutíte častěji postel převlékat.

Argumentem protistrany je, že pokud je pes čistý, nemá blechy, může nám v noci posloužit jako termofor na nohy nebo tulítko místo partnera.  A někteří pejsci jsou obzvlášť utulení. Je ale správné, že se v noci místo k příteli tulíte k Beníkovi? To je na zváženou. Pokud se ale nakonec domluvíte, že pejska do postele pustíte, mělo by to mít svá pravidla. Domluvte se s partnerem, jestli svého chlupáče pustíte na postel, kdy se mu zamane nebo jestli tam bude moci pouze s Vaším svolením. Také se domluvte, zdali bude mít pes v posteli určené své místo nebo se může rozvalovat každou noc jinde. Pokud budete mít ve všem jasno hned od začátku, vyhnete se tak zbytečným hádkám a určíte tak svému mazlíčkovi hranice, které by neměl překračovat. V poslední řadě stojí za zmínku i možnost koupit psíkovi měkký útulný pelíšek, dát mu ho k posteli, tudíž budou spokojeny všechny strany. 

Lucka