Snídaně do postele


Máte rádi snídaně do postele?

Snídaně do postele je něco, co si nedopřáváme běžně. Většina párů si na to vzpomene jednou za čas, ale proč? Vždyť by bylo perfektní, mít každou neděli snídani v posteli. A nebo alespoň jednou do měsíce. A přitom je to tak jednoduché. Jednou uděláte snídani do postele Vy, jednou partner/ka. A pro ty, kdo už neví, co pokaždé vymýšlet, jsme rozhodli napsat pár nápadů, jak si snídani v posteli zpestřit.

Volské oko: Připadá vám tento typ snídaně už ohraný. Nemusíte přece dělat klasické volské oko. V obchůdcích s domácími potřebami prodávají spoustu formiček na volská oka a k sehnání jsou jak srdíčka, kytičky nebo různé ornamenty. Jako levnější variantu můžete vykrojit kolečko z papriky a vajíčko rozbít dovnitř.

Palačinky: Tohle je trošku pracná varianta, ale když si malinko přivstanete, určitě uděláte partnerovi sladkou snídání radost. A nezapomeňte, s palačinkami si jde také vyhrát. Jednu ozdobte marmeládou a šlehačkou, druhou naplňte třeba čokoládou a banánem. Pokud palačinky posypete ještě například oříšky, bude to dokonalé. Další variantou místo palačinek jsou v dnešní době oblíbené také americké lívanečky.

Slanina, fazole a vaječina: Typická anglická snídaně. I s tímto pokrmem si můžete vyhrát a krásně jej naaranžovat. Budete mít víc chutí a uděláte si takové malé švédské stoly u vás v postýlce.

Hemenex: (Ham and eggs), z překladu z angličtiny ,,šunka a vajíčko“, což by měl být základ tohoto pokrmu, ale v podání českého Hemenexu, tam samozřejmě můžete dát cokoliv. Slaninu, sýr, porek a pak to celé nechat usmažit s vajíčkem. Nezapomeňte opéct křupavý toast, a samotný Hemenex ozdobit třeba hořčicí, kečupem nebo zeleninou.

Pomazánky z lásky: A nebo upusťe uzdu Vaší fantazii a připravte partnerovi ochutnávku několika druhů pomazánek. Na internetu najdete nesčetné množství receptů na tvarohové pomazánky, tuňákové, sýrové i zeleninové. K této variaci zaběhněte pro čerstvou bagetku a budete ta nejdokonalejší polovička, kterou si může přát.

Koblih nebo donut: České koblihy má rád asi každý, ale co takhle si koupit občas ten americký? Donuty jsou v poslední době velmi populární a dělají se v mnoha provedeních. Jsou velmi sladké a k ranní kávě se úžasně hodí. 

Muffin nebo cupcake: A další sladkou variantou je upéct pár muffin nebo cupcake. Každý preferuje něco jiného. Muffiny můžete udělat ovocné nebo třeba čokoládové. 

A na závěr nezapomeňte uvařit dobrou brazilskou kávičku, kakao nebo čaj a do slenice nalét vychlazený džus.

Dobrou chuť!

Autor: Lucie Poláčková Štachová

image