Bukové postele - BUK a jeho vlastnost


Buková postel – masivní dřevo

Bukové stromy se obyčejně dožívají 250 až 3image00 let a jednotlivý exemplář může příležitostně dosáhnout věku až 500 let a více.  Už od doby železné byl dub důležitou součástí nejen ve stavebnictví, ale i v jídelníčku člověka. Pupeny listů a jarní listy jsou zdravou přísadou do zeleninových salátů a polévek. Dále bukové plody se dají pražit a použít do pečiva moučníků, ale i jako kuchyňský olej. Ovšem hlavní předností buku, díky své pevnosti a tvrdosti, je využití v nábytkářství, při výrobě kuchyňského nářadí a nádob. Bukové dřevo se po ohřátí párou velice dobře ohýbá a je velmi oblíbené při výrobě ohýbaného nábytku (např. židle). Dále se s oblibou využívá na výrobu parket, železničních pražců apod. Je velmi výhřevné. 

Všechny postele vyrábíme i z Bukového dřeva!

Naše nabídka postelí >>

Bukové postele jsou jedny z nejoblíbenějších lůžek, a to díky své pevnosti, stálosti dřeva, ale i moderní textuře dřeva. Přírodní buk je světle zbarvený, v případě pařeného dřeva (např. u dýhy, kdy pro snadné loupání se bukové dřevo paří) je dřevo narůžovělé až do červena. Velmi oblíbené je moření buku do jiných odstínů, jako je olše, třešeň, ořech apod. Pokud se u konstrukce lůžka použije vhodná konstrukce spojů, může taková buková postel být velice stabilním kusem nábytku, který bude složit i několika generacím. Postele značky „STACH“ jsou na základě znalostí přírodních materiálů, konstrukčně vytvořeny tak, aby pevnost a stálost lůžek, odpovídala charakteristice této výjimečné dřeviny. Proto je tato značka postavena na základech pevnosti a stálosti lůžek, originálním designu a originální konstrukci. Pevná a stabilní postel byla, je a vždy bude nejdůležitějším kusem nábytku, který velmi zásadně dokáže ovlivnit kvalitu spánku a celkovou regeneraci těla.

Buku se přisuzovalo spoustu božských vlastností, ale i lidských. Ve Westfálsku se v 18. století věřilo, že děti nenosí čáp, nýbrž že se objevují v dutém bukovém stromě. Proto snad více než kterákoliv dřevina se BUK právem hodí pro výrobu bukových postelí, ve kterých lidský život často vzniká.

Kromě potravinářského a nábytkářského využití se bukové dřevo proslavilo i při záznamu písma na tenké bukové tabulky. Buk neposkytoval lidem jen fyzickou potravou, ale v Evropě svým sepětím s vývojem písma také výživu intelektuální. Proto se o buku dá říct, že v sobě spojuje tradici Stromu života a Stromu poznání.

 D.Š.